Sorunuz mu var?

Tıkla email gönder

Bize ulaşın

(0212) 522 68 87 (dahili: 0)

Ücretsiz grafik tasarım

Tasarımı bize bırakın!

Kolay İade İmkânı

Kraft Nedir ve Neden Bu Kadar Popülerdir?

1880lerde Alman kimyager Carl F. Dahl daha önce denenmemiş bir yöntem uygulayarak odun selülozuna bazı kimyasallar (sülfat) eklemiş ve bu sayede kağıdın mukavametini belirgin ölçüde arttırmayı başarmıştır. Bulduğu bu yöntemi Almanca karşılığı güç,kuvvet olan “kraft” kelimesinden esinlenerek “kraft süreci” olarak adlandırmıştır. Kısacası, günümüzün pratik, sağlam ve son derece prezentabl olan paketleme ürünlerinin ana malzemesi olan kahverengi kraft bobinleri Carl F. Dahl’ın yaptığı bu buluşa borçluyuz.

O günden bugüne kraft kağıttan yüzlerce farklı ürün tasarlanıp imal edildi; perakende mağazalarında sıkça kullanılan saplı alışveriş poşetleri, oluklu formda kraft kutular, ambalaj kağıtları ve gıda ambalajları üretildi.

Özellikle son yıllarda hızla gelişen baskı teknolojileri sayesinde şık ve göz alıcı desenleri ve tarasımlarıyla albenisi yüksek kraft ürünlere kavuştuk.

Sağlamlığının yanısıra %100 doğa dostu oluşu nedeniyle ambalaj ve gıda sektörü gibi birçok alanda paketleme, muhafaza ve sargı malzemesi olarak kullanılan kraft kağıdın başlıca özellikleri şunlardır:

  • Sağlamdır.
  • Geri dönüştürülebilir.
  • Suya dayanıklıdır.
  • Neme dayanıklıdır.
  • Düşük maliyetlidir.
  • Hem gıda hem de ambalaj sektöründe kullanılır.
  • Naturel kraft ambalajın kendine has sıcak ve nostaljik görünüme sahiptir.

En Çok Tercih Edilen Kraft Ürünümüz

Otomasyon Kraft Poşetler

El işçiliği olmadan tamamen otomatik makinelerde üretilen otomasyon kraft poşetler plastik poşetlerle kıyaslandığında doğa dostu oluşu ve fiyat avantajı ile özellikle son yıllarda nerdeyse tüm sektörlerin kullanım alanına girmiş ve tüketim miktarını katlayarak arttırmıştır.

Düşük maliyeti, üstün baskı kalitesi,şık tasarımı, sağlamlığı ve kalitesi ile özellikle perakende giyim, ayakkabı, hediyelik, kozmetik ve gıda gibi sektörlerde yaygın olarak kullanılan bu otomasyon poşetlerin üzerine farklı tasarımlarla logo baskısı yaparak firmanıza özelleştirebilir ve bu sayede marka bilinirliliğinizi arttırabilirsiniz..

FSC sertifikalı kağıtlardan üretimi yapılan kağıtlarımızın tamamı 100% oranında geri dönüştürülebilir kağıtlardır.

Naturel Kraft

Genelde 80-120gr aralığında naturel (esmer) kraft kağıt kullanılarak üretilen bu poşetler geri dönüştürülmüş ve %100 oranında geri dönüştürülebilen poşetler olmalarının yanı sıra yüksek taşıma kapasiteleri, sağlamlıkları ve kaliteleri ile de ön plana çıkmaktadır.
İç ve dış yüzeyi kahverengi veya da içi kahverengi olup dış yüzeyleri zemin boyanarak elde edilmiş farklı renkleriyle gündelik hayatımızda en sık karşılaştığımız poşetlerdendir.

Beyaz kraft alternatifine göre az da olsa fiyat avantajı vardır.
Naturel kraft poşetler, beyaz kraft poşetlere kıyasla üzerindeki renkleri bir miktar daha mat ve solgun göstereceğinden baskı sırasında gerçek renklerin %15-20 oranında kayba uğrayabileceğini bilmekte fayda vardır.

Beyaz Kraft

Bu gruptaki kağıt poşetler genellikle 90-120gr arası beyaz kraft kağıttan imal edilmiştir (ve 100% oranında geri dönüştürülebilir poşetlerdir).Taşıma kapasiteleri ve sağlamlıkları üst düzeydedir.
Kağıdın hem içi hem de dışı beyazdır ve daha sonra dış yüzeyi (zemin) boyanarak farklı renkler elde edilmiştir..

Beyaz kraft poşetlere baskı yapıldığında üzerindeki renkler naturel kraft poşetlere göre daha canlı gözükür.

Sap Seçenekleri

Otomasyon kraft kağıt poşetlere 3 farklı türde sap takılabilir

Büküm saplı kağıt poşet

Genellikle 100-110gr arası kraft kağıttan üretilen poşetlerde bulunan bir sap çeşididir (kağıdın bükülmesiyle oluşur).
İçerden çift punch yapıştırma yöntemi sayesinde sap sağlamlığı en üst düzeydedir. En çok tercih edilen ve tüketilen poşet çeşididir.

İçten düz saplı kağıt poşet

Genellikle 70gr kraft kağıt poşetlerde bulunan bu içten yapıştırmalı saplar aynı büküm saplarda olduğu gibi çift punch yöntemi ile yapıştırılmıştır ve böylece yüksek taşıma kapasitesine ve dayanıklılığa sahiptir.
Sapların poşetin içine doğru katlanma özelliği sayesinde koli içinde çok daha az yer tutması diğer alternatiflere göre avantaj yaratır.

Dıştan düz saplı kağıt poşet

Genellikle 70-90gr arası kraft kağıt poşetlerde bulunan bir sap çeşididir ve en fazla restoranlar ve yemek servisi yapanlar tarafından tercih edilir.
Diğer alternatiflerine göre fiyat avantajı vardır ama sapın taşıma kapasitesi biraz daha düşüktür.

Baskı Seçenekleri

Logonuzu 2 farklı teknikle basabiliriz

Flekso Baskı

Flekso baskı teknolojisi ile 8 renk baskı yapılabilmekte ve böylece hem vektörel hem de fotoğraf baskılı işlerde hayli yüksek kalitede baskılar alınabilmektedir.Adet maliyetinin serigrafi tekniğine göre daha düşük olmasının yanısıra min. üretim adeti 10.000den başlar ve üretim süresi uzundur.

Serigraf Baskı

Vektörel ve 1 renkten oluşan logoların stoğumuzdaki hazır poşetlere basılması tekniğidir ve serigrafi olarak adlandırılır. Butik adetlere baskı yapılabildiğinden hızlı, pratik, şık ve çokça tercih edilen bir baskı yöntemidir. (Logonun uygunluğuna göre 2 renk baskı da uygulanabilir.)

Sipariş Seçenekleri

Elegant

Herşeyiye size özel bir poşet.Size Özel Tasarım, özel ebat ve renkte.

Teklif Al

6 renk flexo baskı

size özel ölçü

25 gün üretim süresi

Tüm yüzeye baskı imkanı

Büküm veya düz sap

Arkalı-önlü baskı

Minimum 10.000 adet

İlüstrasyon ve Fotoğraf Baskı

Express

Hızlı Çözüm! Logonuzu 1 veya 2 renk olarak hemen basalım.

Sipariş Ver

1 veya 2 renk serigraf baskı

5-7 gün üretim süresi

Limitli baskı alanı

Büküm veya düz sap

İsteğe göre tek yüze baskı imkanı

Minimum 500 adet

Sadece Vektörel Baskı

Hemen Al

Genis kraft stoğumuzdan istediğinizi seçin: shop.mentesoglu.com

Hemen Satın Al

Standart ölçüler

Aynı gün veya ertesi gün kargo

25 adetli paketler

*Önceden aldığınız naturel kraft poşet ile yenisi arasında bir miktar renk (ton) farkı olabilir.

Bu Alandaki Diğer Ürünlerimiz

İnce Gramaj Kraft Hediye Paketleri (Otomasyon)

70-140gr aralığındaki naturel,beyaz veya şamua kraft kağıdı kullanılarak üretilen bu hediye zarfları , tekstil, hediyelik, optik, kozmetik ve butik mağazaların sıkça kullandığı ambalaj ürünlerinin başında olup, (büküm ve düz saplı poşetlerde olduğu gibi) tamamen makine üretimi olmaları sebebiyle adet maliyetleri (karton alternatiflerine kıyasla) çok daha ucuzdur.

Kulakçığında bulunan kendinden yapışkanı sayesinde hem hediye paketi hem de poşet olarak kullanılabilme avantajına sahiptir.

Bu ürüne 2 çeşit baskı uygulayabiliyoruz; az adet ve tek renkli logo baskılarınız için serigrafi yöntemi; çok renkli logo baskılarınız için ise flexo sistemi ile ilerleriz.

Tek renk logo baskısı için Sipariş VerBaskısız olarak Hemen Satın Al

Kraft Kağıt Poşet Galerimiz