Biz Kimiz

HAKKIMIZDA

Menteşoğlu Kağıtçılık 1944 yılında Eminönü-Tahmis caddesi Sepetçi handa kağıt toptancısı bir aile şirketi olarak ticaret hayatına başladı.
Dürüst ticaret anlayışı,farklı vizyonu ve çalışkanlığıyla kısa zamanda tüm Türkiye’de tanınır oldu.

70li yılların Türkiyesinde ilk ve tek kağıt fabrikası olan Seka Kağıt’ın en büyük alıcılarından biri olan Menteşoğlu Kağıtçılık sargılık kağıt pazarının büyük bölümünü elinde tutuyordu.
Arzın talebi karşılamaktan çok uzak olduğu bu dönemler aynı zamanda Seka’nın üretim için 6-9 ay sonrasına gün verdiği, ticarethanelerin yerlerini (fabrika sıralarını) sattığı garip ama gerçek yıllardı..
Sargılık kağıtların tüketimi gittikçe artıyor ve özellikle bankaların defterlerde kullandıkları pelür kağıt çok talep görüyordu.Eminönü’nün ticaretin kalbi olduğu ve herşeyden önemlisi de ticarette “söz’ün çek yerine” geçtiği naif yıllardı..

80li yıllara gelindiğinde Menteşoğlu Kağıtçılık sargılık kağıdın yanısıra karton ve mukavva pazarına da yöneldi. 1982 yılında ilk özel sektör kağıt fabrikası Viking Kağıt’ın faaliyete başlamasıyla sektör bir miktar rahatlamış oldu ve Menteşoğlu Kağıtçılık Viking Kağıt’ın temizlik ve sargılık kağıt grubu alanında Istanbul bayiliği görevini üstlendi.

2000li yılların başında Viking Kağıt’ın endüstriyel sargılık kağıt üretimini azaltması nedeniyle ithalata ağırlık veren Menteşoğlu Kağıtçılık, tam da bu zamanlarda perakende kağıt poşet ve kağıt ambalajda yurtdışında yaşanan yenilikleri yakından takip etmeye başlayarak bu ürünleri iç piyasada üretme ve pazarlama faaliyetlerine başladı.

Pelür,hutbak gibi ince sargılık kağıtların yanısıra şamua kraft, selofan ve glasin gibi farklı türde kağıtların ithalatını gerçekleştirerek ürün yelpazesini genişleten Menteşoğlu Kağıtçılık, o günler düşünüldüğünde iç piyasada pek de bilinirliliği olmayan %100 doğa dostu kraft kağıt poşetlerin ticaretine başladı. Flekso veya serigrafi baskı yöntemleriyle kişiselleştirilmesi kolay olan bu dayanıklı, ucuz ve geri dönüştürülebilir kağıt poşetler bugün hepimizin bildiği gibi perakende alışverişin en önemli ambalaj şeklini almış durumdadırlar.

2005 yılında online ticarete de başlayan Menteşoğlu Kağıtçılık, uzun yılların verdiği birikim, bilgi ve tecrübesiyle hem internetten hem de fiziksel mağazasından müşterilerine kağıt ambalaj çözümleri sunmaya devam ediyor.

Menteşoğlu Kağıtçılık, ambalajda “estetik ve kalite”nin içindeki ürünün değerini katladığı inancını benimsemiş olup her zaman bu doğrultuda üretim yapmaya özen göstermiştir.

Yeni fikirler geliştirmeyi, ambalajda yeni modeller ve tasarımlar uygulamayı, porfoyüne yeni ürünler eklemeyi, farklı baskı çeşitleri denemeyi, sürekli kendini geliştirmeyi ve her müşteri grubuna hitap etmeyi hedefleyen Menteşoğlu Kağıtçılık hem toptan hem de butik üretimiyle kağıt ambalajın iddialı tedarikçileri arasında yerini sağlamlaştırmayı kendisine görev bilmiştir.

Herşeyden daha önemlisi, verdiğimiz sözü yerine getirmek ve verdiğimiz güven 3.kuşak çalışanları olduğumuz bu aile şirketimizin en büyük gurur kaynağıdır.

NEDEN BİZİ SEÇMELİSİNİZ?

KALİTE

 • Birincil önceliğimiz kalite.Bütün amacımız ve çabamız bizden aldığınız üründen tam anlamıyla memnun kalmanız. Bu nedenle baskı öncesinde elimizden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışırız, doğru ambalajı seçmenize yardımcı olur ve isteğiniz bu yöndeyse tasarım desteği sağlarız.
 • Baskıya başlamadan önce son bilgisayar çalışmasını size yollar onayınızı aldıktan sonra üretime başlarız.. Ürünlerimizi en modern tekniklerle baskıya alıyoruz ve  %100 doğa dostu kağıtlar kullanmaya özen gösteriyoruz..

GÜVEN

 • 1944den beri kağıt sektöründe faaliyet gösteren aile şirketimizin 3.nesil çalışanlarıyız ve verdiğimiz sözü tutarız.
 • Siparişinizi alırken fiyat teklifimiz ve diğer detayların yazılı ve kayıt altında olmasına özen gösteririz. Böylece içiniz rahat olur ve sonradan extra bir maliyet veya başka sürprizlerle karşılaşmazsınız.

TECRÜBE

 • Tecrübemize güveniyoruz çünkü çok uzun süredir bu işi yapıyoruz.
 • Doğru ambalajı seçmenize yardımcı oluyoruz, nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve ürünün inceliklerini sizlerle paylaşıyoruz..
 • Hangi ambalaj üzerinde hangi baskı metodunun daha iyi gözükeceğini iyi biliyoruz ve buna göre yönlendirmemizi yapıyoruz..

PLANLAMA VE TESLİMAT

 • Planlama ve iş takibine büyük önem veriyoruz. Size mahçup olmamak adına planlamamızı en baştan doğru şekilde yapıyoruz ve fiyat teklifimiz ile teslim tarihini size bildiriyoruz, daha sonrasında da işleyişi yakından takip edip önceden belirttiğimiz termini aşmamaya özen gösteriyoruz.

FİYATLARIMIZ

 • Yüksek karlar peşinde değiliz, maliyetlerimizi doğru şekilde hesaplayarak en uygun fiyat teklfimizi sunarız.
 • Bizi seçmeniz halinde de işimizi en iyi şekilde yaparız.
 • En büyük mutluluğumuz aldığınız üründen memnun kalıp tekrarlayan siparişlerdir.

KENDİMİZİ SÜREKLİ GELİŞTİRMEK GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

 • Portföyümüze yeni  tasarım ambalaj ürünleri eklemek bizlere heyecan veriyor.
 • Yeniliklere açığız, size özel  yeni ambalajlar geliştirmek ve bu sayede ürün çeşitliliğimizi arttırmak bizim için çok önemli.

NUMUNE DESTEĞİ

 • Onlarca farklı çeşit arasından size en uygun ambalajın hangisi olduğunu seçmekte zorluk yaşıyor olmanız çok doğal.
 • Baskılı sipariş vereceğiniz kağıt poşetin gramajını, rengini ve sağlamlığını önceden görmek isteyebilirsiniz, veya da pelür kağıdının dokusu veya şeffaflığı konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz..
 • Numune talebinde bulunmanız yeterli..En kısa zamanda adresinize kargolarız..